Platba kryptomenami

Čo sú to kryptomeny?

Kryptomena je typ digitálnej meny či elektronických peňazí, čo je novodobý druh meny/peňazí. Podľa vyjadrenia Generálneho finančného riaditeľstva sa však nejedná o menu, ale o nehmotnú hnuteľnú vec. Tieto peniaze sú tvorené elektronicky. Kryptomena sa opiera o asymetrickú kryptografiu, tj. šifrovanie, pre naväzovanie digitálnych podpisov jednotlivých prevodov, peer-to-peer siete a decentralizácie. Ich najstarším, najznámejším a zároveň najrozšírenejším zástupcom je Bitcoin.

Prvá kryptomena, s ktorou sa začalo obchodovať, bol Bitcoin v roku 2009 (3. januára 2009 bol vytvorený prvý blok v blockchaine (reťazi blokov) tzv. Bitcoin Genesis Block) a za jej autora sa považuje človek s prezývkou Satoshi Nakamoto (táto osoba v reálnom živote neexistuje a môže ísť pokojne aj o skupinu ľudí).

Ako zakúpiť a platiť kryptomenami?

Najednoduchšie si môžete kúpiť kryptomeny a platiť s nimi pomocou aplikácie napr. (Coinomi) ktorá je na Google play ale aj na Apple store. Následne si môžete zakúpiť kryptomeny priamo v aplikácií bankovým prevodom alebo kreditnou kartou.

U nás je platba kryptomenami možná s Bitcoin (BTC) a Litecoin (LTC). Stačí vo vašej Coinomi aplikácie zoskenovať náš qr kód a platba prebehne.